Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2009-05-10 19:13:00

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Ustanowienie odrebnej własności

Witamy.
Czy ktoś z Was ustanowil juz ze spoldzielnia prawo odrebnej własnosci? bo pojawilo sie ogloszenie na klatkach o takiej mozliwosci.
Czy jest to rownowazne z podpisaniem ostatecznych aktow notarialnych i przeniesiania na nas własnosci?
A jaka jest ewentualanie alternatywa dla odrebnego prawa wlasnosci w obecnej sytuacji i czy to sie oplaca?
Pozdrawiamy
K&J

Offline

#2 2009-05-11 09:24:56

Agunia

Member

Zarejestrowany: 2008-01-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: Ustanowienie odrebnej własności

Ustanowienie odrębnej własności lokali to jest to ,na co czekamy z utęsknieniem.Zostaną sporzadzone akty notarialne przenoszące na nas własność mieszkań i części działki na której stoi blok.
Jeśli wszyscy z danej klatki to uczynią  będzie możliwość rezygnacji z zarządzania klatką przez SM Agromet i utworzenia wspólnoty mieszkaniowej i wyłonienie nowego zarządcy.
Mam nadzieje ,że nie potrwa to długo.

Offline

#3 2009-05-11 11:46:17

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Ustanowienie odrebnej własności

Dzieki serdeczne za odpowiedz.
A Ktos sie oreontuje ile kosztuje sprzadzenie takiego aktu notarialnego?
Ktos przechodzil juz ta procedure z nasza spoldzielnia?
Pozdrawiamy
K&J

Offline

#4 2009-05-11 14:22:50

Agunia

Member

Zarejestrowany: 2008-01-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: Ustanowienie odrebnej własności

Jestem umówiona u notariusza na 22 maja - nie znam ceny - ma się odezwać mailowo.Jak będę znała koszty - podam.

Offline

#5 2009-05-11 14:45:16

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Ustanowienie odrebnej własności

Witajcie,

Kasiu&Januszu, dzwoniłam w tej sprawie ostatnio do SM, dowiedziałam się, że w przypadku mieszkań 41m2 to będzie koszt około 1700 zł (z tym, że my mamy wykupioną dodatkowo piwnicę i miejsce postojowe).
U Was pewnie niestety będzie więcej..

Pozdrawiamy serdecznie,

A&T

Offline

#6 2009-05-11 18:13:20

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Ustanowienie odrebnej własności

Dzieki Ani&Tomku za dokladne info. No troche nas te koszty pociagna:(
A czy spoldzielnia narzuca (sugeruje) jakiegos konkretnego notariusza?
Kiedys na forum byla mowa o wspolnym wybraniu notariusza, z mysla negocjcji ceny przy wiekszej ilosci osob? Czy nie mysleliscie o tym teraz? Moze by sie jakos razem skrzykanc, w koncu to jest grubo ponad setka mieszkan.
Pozdrawiamy
K&J

Offline

#7 2009-05-12 09:15:02

Aga i Marcin

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: Ustanowienie odrebnej własności

Witajcie,
z tego co wiemy to ma być Kancelaria Notarialna Jan Andrzej Tarkowski Mariusz Artur Muc S.C.
tel. 071 3369631.
Oczywiście kosztów nie podają przez telefon.
O wszystkim konkretnie dowiemy się parę dni przed podpisaniem aktu, kiedy otrzymamy projekt na adres mailowy
Ania napisała, że SM podaje kwotę 1700, my gdy byliśmy podpisywać uchwałę, usłyszeliśmy 1500 za takie same warunki (słowa prezesa)... 
tak na prawdę, to nie są w stanie podać dokładnych kosztów.

Jak by nie było...
kaskę trzeba wyczarować

Pozdrawiamy,
Aga i Marcin

Offline

#8 2009-05-13 13:54:31

aaaaaaaa

Gość

Re: Ustanowienie odrebnej własności

witam wszytskich : )
Mam pytanie, czy akty notarialne musimy załatwiać za pośrednictwem sm, czy możemy to zrobić na własna rękę, wybierając innego notariusza. I jeszcze jedno słyszałam (nie wiem, czy to nie plotka), że mają być zwroty za różnicę w metrarzach naszych mieszkań.  Jeśli ktoś orientuje się w temacie, bedę wdzieczna za info,


pozdrawiam
aga

#9 2009-05-13 14:33:53

Agunia

Member

Zarejestrowany: 2008-01-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: Ustanowienie odrebnej własności

Można załatwiać wszystko u każdego notariusza ,ale trzeba mieć szereg dokumentów , które aktualnie są w posiadaniu SM.Poza tym ,to ich przedstawiciele muszą także stanąć do umowy .Tak więc jest dowolność ,ale ograniczona.
Nie słyszałam nic o zwrotach za różnice w metrażu ,ale bardzo by mnie to ucieszyło.
Mam jednak inny problem : czy nie przeszkadzają Wam te obrzydliwe kontenery do śmieci i ludzie z nich wybierający różne rzeczy?
Czy nie powinny stanąć tam zamknięte pojemniki ,a klucze tylko dla lokatorów?
Czy możemy sie tego domagać?
A czy macie sprawny domofon i czy dostaliście klucze od  pierwszego korytarza ( to do mieszkańców mieszkań na parterze)?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Offline

#10 2009-05-13 14:45:16

Sąsiedzi

Gość

Re: Ustanowienie odrebnej własności

Co do aktów notarialnych ... hmmm... kancelaria notarialna pana Tarkowskiego, która będzie sporządzała akty uchodzi za jedną z droższych we Wrocławiu, więc dobrze by było wynegocjować z nimi jakąś przyzwoitą stawkę - za te ponad 160 aktów, albo rzeczywiście zebrać grupę ludzi, która podpisze akty u innego notariusza. Z tego co mi wiadomo za mieszkania dwupoziomowe taksa może wynosić ponad 2000 netto + 22% vat do tego koszty wypisów

#11 2009-05-13 14:56:59

aaaaaaaa

Gość

Re: Ustanowienie odrebnej własności

właśnie dzwoniłam do sm, ale nie udało mi sie porozmawiać z prezesem. Pani w sekretariacie natomiast na moje pytanie, czy muszę korzytsać z notraiusza wybranego przez nich powiedziała, że oczywiscie nie, choć jeśli będę chciała załatwić to na własną rękę, to długo poczekam, póki nie zostaną "zaspokojeni" wszyscy z wańkowicza...
tak jakbym ja mieszkała gdzie indziej ...

pozdrawiam
aga

ps. jutro spróuję uzyskać informację u znajomego notariusza, ile powinno to kosztować.

#12 2009-05-13 17:14:40

sąsiedzi

Gość

Re: Ustanowienie odrebnej własności

Nam też tak powiedziała, ale inaczej byłoby gdyby do innego notariusza poszła większa grupa, gdyż faktem jest że jeśli będą to indywidualne przypadki to pewnie poczekamy, ale jeśli będzie to różnica około 1000 to chyba warto, zważywszy, że nasza spółdzielnia nie spieszy się do zwrotu pieniędzy na rezygnacje z posczególnych elementów wyposażenia mieszkania

#13 2009-05-18 13:31:31

Margo

Gość

Re: Ustanowienie odrebnej własności

No właśnie... co z rozliczeniem inwestycji? W umowie wyraźnie jest napisane, że rozliczenie nastąpi przed ustanowieniem własności lokali? Orientował się ktoś może dokładnie co z tą sprawą?

#14 2009-05-19 09:40:07

julpaw

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 47
Punktów :   

Re: Ustanowienie odrebnej własności

Byłem z tą sprawa u prezesa w zeszłą środę. Oczywiście na początku usłyszałem że nie ma nic takiego w umowie. Wskazanie konkretnego punktu umowy też niewiele wniosło poza stwierdzeniem że rozliczenie będzie jak będzie. Według prezesa nie może być rozliczenia dopóki budowa się nie zakończy a do zakończenia brakuje jeszcze między innymi śmietników i płotu, których ponoć nie można postawić bo nie ma końcowego odbioru budynku. Na pytanie kiedy będzie postawiony płot usłyszałem że może za pół roku może za rok. Dziwne daty biorąc pod uwagę że termin końcowego odbioru budynku jest ustalony na 30 maja. Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze.

Offline

#15 2009-05-22 09:47:33

Agunia

Member

Zarejestrowany: 2008-01-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: Ustanowienie odrebnej własności

Jeśli chodzi o koszty notarialne to targujcie się !!!!
Notariusz ustala je wg max stawek ,a nie musi! Aktów bedzie sporo , treść ta sama - robota żadna!
Zwróćcie uwagę na par. 16 rozporzadzenia - nie dajcie sie nabrać!
Ten akt to zwykła umowa - obie strony muszą ja zatwierdzić.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław