Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2010-06-14 16:04:31

arteg

Member

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 36
Punktów :   

Śmieci

Ostatnio zauważyłem coś bardzo niepokojącego. Mamy coraz więcej zmęczonych i przepracowanych sąsiadów, którzy po powrocie do domu nie mają już nawet siły na otwarcie klapy śmietnika i wrzucenie swoich śmieci do środka i są niestety zmuszeni na pozostawianie ich luzem przy wiacie śmietnikowej. Zauważyłem to szczególnie przy bramie 52, ale być może przy innych bramach też jest tak dużo zmęczonych ludzi? Proponuję - pomóżmy im i sobie nawzajem, bo podczas upałów smród z tych śmieci robi się coraz większy i też dość często wiatr potrafi je rozdmuchać po terenie.
A tak na poważnie, to fakt, że pierwszy z brzegu kosz jest pełny wcale nie musi oznaczać, że w pozostałych również nie ma miejsca - jedna osoba postawi worek w przejściu, a po niej inne (równie zmęczone) położą swoje śmieci obok. Czy podniesienie klapy to naprawdę taki wielki wysiłek? Czy może lepiej zostawić ten temat, bo i tak prędzej czy później ktoś te śmieci zabierze?
Nie wiem...może się czepiam...

Offline

#2 2010-06-14 16:50:12

aaaaa

Gość

Re: Śmieci

zgadzam się z przedmówcą ; )
mam jeszcze apel do właścicieli piesków, aby jeśli nie chcą wychodzić z nimi poza bramę - sprzątali po nich. To co ostatnio zobaczyłam pod klatką 54 przywodzi na myśl raczej ulice śródmieścia a nie czyste osiedle na którym chcemy mieszkać


pozdarwiam
aga

#3 2010-06-23 20:07:49

ronin.jubei

Gość

Re: Śmieci

Witam
Znam sprawę. Zmęczonych nic nie usprawiedliwia, ale spieszę z wyjaśnieniem:

Nasze śmietniki nie są blokowane na kółkach przez pracowników wywożących śmieci i dlatego podczas prób odsunięcia klapy uciekają w głąb i nie sposób ich otworzyć. Jak się nogą zablokuje hamulec na kole, to można je otworzyć bez problemu, - no chyba, że jesteśmy zmęczeni.

Co do piesków, to niedawno widziałem przed blokiem (okolice klatki 50) piękną dekorację. Widocznie w kraju mamy też kategorię "wychowani inaczej". Nie mam zamiaru tego tolerować i mam pomysł - ale o tym szaaa...

#4 2010-06-26 23:39:15

M.Z.

New member

Zarejestrowany: 2009-07-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: Śmieci

I podejrzewam,że właśnie ta inteligencja chce wspólnoty.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław