Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2013-12-10 17:39:26

ronin.jubei

Member

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 24
Punktów :   

Stan początkowego odcinka ulicy Wańkowicza

Drodzy Forumowicze,

Gorąco Was namawiam do składania zażaleń na stan zieleni i nawierzchni na ul. Wańkowicza - odcinek od strony ul. Mińskiej.

Od 4 miesięcy piszę skargi do Zarządu Dróg (ZDIUM) na stan nawierzchni i zieleni. Wielu Mieszkańców również składało zażalenia na nawierzchnię, więc ostatecznie została symbolicznie podremontowana. Niestety dżungla to porasta.

Po zmroku ludzie muszą ukrywać się przed samochodami, kierowcy ryzykują wjeżdżając w tę uliczkę i tylko czekać na czołówkę lub potrącenie pieszego.

Wrocławski ZDIUM początkowo odsyłał mnie do Zarządu Zieleni Miejskiej. Po moich interwencjach i prywatnym śledztwie okazało się, że Zarząd Zieleni nie odpowiada za tę ulicę, ponieważ nie została przekazana przez ZDIUM do Zieleni. Lepiej: ZDIUM otrzymał odpowiedź na moje skargi od Zieleni i nawet mi nie przekazał tego pisma. A dlaczego??

Odpowiedź, która wynika z pisma obciąża ZDIUM pełną odpowiedzialnością i mówi, że:
Winnym całego bałaganu  jest ZDIUM, który nie dopełnił warunków budowy tej ulicy i nawet nie trafił w działkę oznaczoną na mapie jako droga
Z kolei mieszkańcy domków przy tym odcinku ulicy również mieli problem z trafieniem w swoją ziemię i obsadzili działkę oznaczoną jako droga swoim zielskiem. ZDIUM nie umie/nie chce/nie wie jak egzekwować swoją ziemię i dlatego wszyscy korzystający z tej ulicy muszą stać i puszczać auta z naprzeciwka, wypartywać, czy można wjechać, czy w krzakach nie stoją dzieci, czy dziurę przeskoczyć/czy objechać.

Jestem sytuacją zniesmaczony i liczę na liczne interwencje z Waszej strony do ZDIUM w sprawie ukończenia ul. Wańkowicza na tym pechowym odcinku.

Podaję, poniżej adres i propozycję zgłoszenia:
zgloszenia@zdium.wroc.pl

Szanowni Państwo,
Proszę o podjęcie działań mających na celu skuteczne przywrócenie przejezdności na ulicy Wańkowicza we Wrocławiu.
Ulica jest zarośnięta dziką roślinnością na znacznym odcinku, co uniemożliwia dwukierunkowy przejazd pojazdów.
Poza zmniejszeniem komfortu użytkowników tej ulicy, ważnym aspektem jest rażące naruszenie bezpieczeństwa pieszych.

Zaznaczam, iż mam świadomość, iż w/w ulica wraz z okolicą nie są w zarządzie Zieleni Miejskiej, a wyłącznie w gestii ZDIUM
Z poważaniem

Ostatnio edytowany przez ronin.jubei (2013-12-10 20:03:31)

Offline

#2 2013-12-11 08:01:39

mieszkaniec

Gość

Re: Stan początkowego odcinka ulicy Wańkowicza

Proponuję może przejść się i zorganizować podpisy wszystkich mieszkańców naszego osiedla, może tak byłoby mocniej?
Jak coś - pomogę.

A propo - czy ostatnia pogoda nie uszkodziła dachu u Państwa nad klatką od strony galeri?
U nas nad klatką 62 uszkodziła i niestety nadal nic nie jest w tej sprawie ruszone chyba bo efektów wizualnych napraw - brak.

#3 2013-12-17 07:27:37

cisoboy

Member

Zarejestrowany: 2009-11-29
Posty: 59
Punktów :   

Re: Stan początkowego odcinka ulicy Wańkowicza

Witam,

Zgłaszałem i zachęcałem do zgłaszania już wielokrotnie, mając na uwadze dziury a później krzaki.
http://www.wankowicza.pun.pl/viewtopic.php?id=309
Warto rozwiesić w klatkach w windach link do Twojego postu aby sąsiedzi przeczytali i wysłali wiadomość do ZDiUM.

Offline

#4 2013-12-17 21:35:01

ronin.jubei

Member

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Stan początkowego odcinka ulicy Wańkowicza

Otrzymałem ponowne pismo ze ZDIUM - poinformowali, że podczas kolejnego spotkania z Zielenią Miejską ustalono, że od 2014 otoczenie ul. Wańkowicza przejdzie pod zarząd Zieleni.

Nauczony licznymi przykładami sprawdziłem w Zieleni - potwierdzili, że od stycznia planowane jest przejęcie.

Dla nas oznacza to tylko tyle, że do końca grudnia obecny zarządca (ZDIUM) nic nie zrobi, bo przecież "za chwilę" zepchną ten problem, a nowy zarządca będzie zapewne od stycznia oswajać się z tematem i przyjdzie poczekać do wiosny...

MÓJ APEL:
Jeśli ktoś z Państwa ulegnie wypadkowi na Wańkowicza z winy roślinności i skutków bezpośrednich, proszę o informację - postaramy się wywalczyć należne. Może rysy na lakierze będzie można sobie wyremontować na konto krzewów ul. Wańkowicza? Czekam na pomysły.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr