Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-12-04 13:18:40

julpaw

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 47
Punktów :   

Czynsz

Dostaliśmy wczoraj „tak bardzo oczekiwany” czynsz i jak można się było spodziewać zapisy w nim wzbudziły w nas spore kontrowersje:

1 - Wliczenie wind i garaży (jakby ktoś nie zauważył jeszcze ich nie otrzymaliśmy)

2- Podatek od nieruchomości
           - po pierwsze w ogóle jest naliczany a nie jesteśmy jeszcze formalnymi właścicielami mieszkań

                   (Z ustawy o podatkach od nieruchomości:
                     Podatek od nieruchomości musimy płacić za samo posiadanie gruntów, budynków lub budowli.
                     Danina ta ma charaktermajątkowy, niezależny od osiągania dochodów z nieruchomości.
                     Płacą ją właściciele oraz użytkownicy wieczyści gruntów, ale i posiadacze zależni (na przykład najemcy) obiektów
                     należących do gminy lub skarbu państwa.)

            - po drugie złe wyliczenie metrażu do podatku. Ja jak wielu w piwnicy (której jeszcze nie mam) mam zabudowane rury
              obniżające wysokość pomieszczeń do 2 metrów.
              Spółdzielnie wlicza tu całkowitą powierzchnie podczas gdy powinna 50%.

                     (Z ustawy o podatkach od nieruchomości definicja budynku i powierzchni użytkowej:
                     Budynek to obiekt budowlany trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych (ścian),
                     mający fundamenty i dach. Podstawą opodatkowania budynków lub ich części jest powierzchnia użytkowa. Mierzy się ją po
                     wewnętrznej długości ścian na wszystkich kondygnacjach z wyjątkiem klatek schodowych i szybów dźwigowych. Za kondygnację
                     uważa się również garaże podziemne, piwnice, sutereny i poddasza użytkowe. Należy przy tym pamiętać o tym, że powierzchnię
                     pomieszczeń lub ich części oraz część kondygnacji o wysokości w świetle 1,40-2,20 m zalicza się do powierzchni użytkowej
                     budynku w 50%, a jeżeli wysokość jest mniejsza niż 1,40 m – powierzchni tej nie uwzględnia się przy ustalaniu wysokości
                     podatku.)

Zadałem te pytania prezesowi niestety nie potrafił udzielić rzeczowej odpowiedzi.

Offline

 

#2 2008-12-04 16:23:27

Robert

Gość

Re: Czynsz

No aż sam jestem ciekaw tych wyliczeń.
Nie mam zamiaru płacić za coś, z czego nie mogę jeszcze korzystać.
Jeżeli chcą pieniądze to niech uruchomią windy, dadzą  pilota do garażu i piwnicę.
Wtedy zapłacę za wszystko
Pozdrawiam
Robert

 

#3 2008-12-04 22:23:35

Aga i Marcin

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: Czynsz

Płacić za windę, która jeszcze nie działa, to nic
Płacić za windę, z której nie będzie się korzystać - to dopiero parodia!!!!!!!
Dziś usłyszałm, że skoro mieszkam na parterze, to będę mogała jeździć sobie nią do piwnicy

Offline

 

#4 2008-12-05 20:57:40

majk1

Gość

Re: Czynsz

hahahahahahahah, dobry dowcip. Ja dzisiaj złożyłem pismo w spółdzielni w którym prosze o korektę wysokości czynszu o brakujące media w postaci windy, piwnicy, garażu podziemnego. Zobaczymy jakiego paszkwila w odpowiedzi dostanę.

 

#5 2008-12-05 21:16:48

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Czynsz

Jestesmy ciekawi. czy dostaniesz jakakolwiek odpowiedz. Jesli takowa bedzie miala miejsce to daj prosze znac.
A ja dzis bylem odebrac czynsz i sie lekko zirytowalem i go nie odebralem. Nie to, ze czynsz był na nazwisko panienskie zony (zaraz po slubie dzwonilismy i faksowalismy do spoldzielni odpis aktu zawarcia malzenstwa ze zmiana danych osobowych), to jeszcze to nazwisko było napisane z błędem (a zona miala popularne, proste i krotie nazwisko:). Zadzownie do spoldzielni w poniedzialek i ich troche tam zwymyslam.
Pozdrowaka dla wszystkich uczestnikow tego bajzlu.
K&J

Offline

 

#6 2008-12-08 13:51:19

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Czynsz

Witajcie,

Majk, bardzo dobrze zrobiłeś, my pójdziemy Twoim śladem i też wyślemy podanie o korektę czynszu- zawyżyli nam powierzchnię do opłat- wzięli tę z umowy a nie tę z protokołu.
Do tego chciałabym wiedzieć, dlaczego mam płacić za niedziałającą windę i piwnicę, której na oczy nie widziałam i gdzie być może też są tam rury, które pomniejszają powierzchnię. A do czasu uzyskania odpowiedzi za nic nie zapłacimy.

Pozdrawiamy serdecznie,

A&T

Offline

 

#7 2008-12-08 23:02:16

GMJ

Gość

Re: Czynsz

Dołączamy się do protestu
Sami chcieliśmy zaproponować coś podobnego

Pozdrawiamy

 

#8 2008-12-09 08:38:43

Lukasz

Gość

Re: Czynsz

Witam.
Ja również otrzymałem czynsz i nie powiem bym był zadowolony.
Strasznie się zdziwiłem i rozdrażniłem, że musimy płacić za coś czego jeszacze fizycznie nie jestem właścicielem.
W związku z tym może ktoś z was zna odpowiedź na moje pytania:
1. Czemu płacimy JUŻ czynsz? - (nie mam aktu not. i nawet nie mieszkam, że nie wspomę że jeszcze mi usterek nie zlikwidowali z mieszkania zapisane w protokole!)
2. Czym uzasadnili opłatę za garaż skoro zamknięty?
3. Czemu płacimy za windę skoro nie funkcjonuje?

Jeśli coś wam wiadomo będę wdzięczny

 

#9 2008-12-09 23:05:04

GMJ

Gość

Re: Czynsz

WOW stało się i winda działa

 

#10 2008-12-10 10:16:28

Robert

Gość

Re: Czynsz

O winda!
A w której klatce?

 

#11 2008-12-10 10:17:38

Robert

Gość

Re: Czynsz

No przecież to Marcin

 

#12 2008-12-10 10:17:41

magda

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 37
Punktów :   

Re: Czynsz

cześć sąsiedzi
wczoraj wieczorem działała w klatce nr 2

Offline

 

#13 2008-12-10 13:19:08

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Czynsz

Witamy.
Uprzejmie i z przyjemnoscia donosimy, ze wczoraj wieczorem winda w klatce 60 działała po raz pierwszy!!!!
PS. Ponoc klucze do piwnic sa w trakcie dorabania:)
Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

#14 2008-12-10 18:16:21

Robert

Gość

Re: Czynsz

W IV działała i się zepsuła
Zadzwoniłem do serwisu.Zgłoszenie przyjęli

 

#15 2008-12-11 20:47:28

GMJ

Gość

Re: Czynsz

Zgłoszenie przyjęli...
rano przyjechali...
nawet udało nam się nią zjechać -
ale później i tak wchodziliśmy na 4 piętro 
   PARODIA ;P

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław