Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#91 2008-06-29 11:36:07

Ania

Gość

Re: termin odbioru mieszkań

To co wiem na temat sprawy prądu opisałam wcześniej. Jeśli ktoś zna problem bliżej to proszę o dopisanie szczegółów. Absurdalne jest to, ze siec już jest i chyba nawet kabel jest wpięty do transformatora. Ale dlaczego energetyka robi problemy i nie chce tego prądu dostarczyc to nie mam pojęcia. Pewne jest to, że trwają jakieś "przepychanki" między SM a energetyką. Każdy ma swoje racje, a prądu jak nie było tak nie ma...i nie wiadomo kiedy będzie...

 

#92 2008-06-29 14:54:35

wojtek

Gość

Re: termin odbioru mieszkań

Dajmy sobie już z tym spokój, cała ta sprawa to jakaś paranoja.Nie mam zamiaru dawać spółdzielni jakichkolwiek pieniędzy.NIE DAJMY Z SIEBIE ROBIĆ WARIATÓW!!! I nie chodzi tu tylko o opóźnienie budowy bo wiadomo było ,że przez rok czasu budynku nie wybudują.Chodzi tu tylko i wyłącznie o podejście do  Nas jak do klienta,któremu należą się rzetelne informacje.Ja dzwoniąc do spółdzielni nigdy nie miałem złych intencji ,a za każdym razem byłem spławiany jak szczeniak.Bawią się z nami w kotka i myszkę za nasze pieniądze...

 

#93 2008-06-29 15:44:51

Andrzej

Gość

Re: termin odbioru mieszkań

Marto baterie te dają prąd przez cały rok,bo jakbyś nie wiedziała to słońće swieci cały rok,nie tylko latem ale zimą też nawet jak jest za chumrami.
Bateie to w tej cwhiwli koniecznośc i nasze jedyne wyjście,chyba że chcecie sie wprowadzic za 2 lata,ja wole juz teraz zlozyc sie po 13 tyś czy nawet wiecej ale miec swiety spokoj z bankiem i w koncu miec gdzie mieszkac.
Ja jestem jak najbardziej za baetraiami,bo afera z prądem to grubszy temat i sprawa skończy się w sądzie.
Przynajmiej śa tego jakieś plusy ,będziemy mieszkać w unikatowym budynku we Wrocławiu,powieje nowoczesnością i rachunki bedą niższe.

 

#94 2008-06-29 16:34:32

maja

Gość

Re: termin odbioru mieszkań

A ja się tylko zastanawiam po co nam trują  o jakiś lipcowych terminach odbioru skoro nie mają zalatwionych podstawowych rzeczy... Drodzy Sasiedzi bierzcie pod uwagę nie tylko swoją wygodę ale i warunki innych.Mnie na przykład nie stać na wyłożenie dodatkowych kilkunastu tysięcy na jakieś śmieszne baterie,umowa z Agrometem była jasna-mają mi oddać mieszkanie za które już zapłaciłam...Jedyną sprawę sądową którą biorę pod uwagę to sprawa z mojego powództwa przeciwko tej śmiesznej spółdzielni...Za baterie NIE ZAPŁACĘ!!!

 

#95 2008-06-29 18:23:19

Marta

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 60
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

Andrzeju - słońce świeci cały rok, ale czy wystarczjąco mocno cały rok??? Ja na pewno nie będę płacić dodatkowych pieniędzy!!! Zastanawiam się w co ta spółdzielnia gra. Już już miały byc odbiory, a tu nagle taki problem. Prąd będzie i nie ma o czym mówić.

Offline

 

#96 2008-06-29 19:13:17

Ktoś

Member

Zarejestrowany: 2008-06-12
Posty: 15
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

Drogi Andrzeju,
wiemy że słońce świeci cały rok ale najwyraźniej ostatnie upały troszkę Ci zaszkodziły. Powoli nabieram pewności, że nie byłeś na spotkaniu skoro gadasz takie rzeczy. Acha - a może ty jesteś dystrybutorem paneli słonecznych bo nie wiem o co Ci człowieku chodzi?

A do reszty z was,
nie dajmy się wkręcić jakiemuś frustratowi. Wszyscy jesteśmy w takiej samej sytuacji i każdy chce odebrać mieszkanie. A temat baterii jest tak samo prawdopodobny jak terminy lipcowe. Kto na to w ogóle wpadł? A może wiatrak sobie postawimy??

Wizyta ze spółdzielnią w energetyce ma za zadanie potwierdzić wiarygodność słów Pana prezesa i Pani v-ce Prezes a nie pikietowanie budynku bo to jest mało skuteczne.

Proponuję się troszeczkę wstrzymać z wystawianiem osądów bo może się po prostu okazać, że budynek nie jest na tyle gotowy żeby nas wpuścić a historyjka z prądem jest tylko dla pokazania jacy to oni są biedni.

Przepraszam wszystkich za ton i sposób wypowiedzi ale już nie mogę czytać informacji o "alternatywnych źródłach energii" które nawet nie są z palca wyssane.

Pozdrawiam

Offline

 

#97 2008-06-29 19:36:50

ktosia

Gość

Re: termin odbioru mieszkań

no i nareszcie ktoś uciął ten głupi wątek...  szkoda naszych nerwów na takie bezsensowne dyskusje:)

 

#98 2008-06-29 20:50:21

Magda i Wojtek

Gość

Re: termin odbioru mieszkań

Szanowy ktosiu,bardzo chcielibyśmy wierzyć w twoje słowa,żeby spełniły sie twoje przepowiednie,ale my niestety też słyszeliśmy od naszej przyjaciółki,która była na zebraniu ,że jest to jeden z pomysłów.do tego owi znajomi zdecydowali sie na kupno w tym bloku mniej więcej 2 tygodnie  temu,bo widzieli ,że budyenk jest już na ukończeniu  a cena w miarę przystępna i szybko będzie można tam zamieszkać.w momecie keidy podpisywali cesje i porozumienie trójstronne w SM ,już pokazywano im plany montażu bateri słonecznych i wstępne kosztorysy,ale nie była to ostateczna decyzja,ponieważ liczyli,że na daniach dogadają się z energetyką,ale mimo wszystko ostrzegali o aneksach do umów ik onieczności dopłaty kilkunastu tysięcy .w tej chwili prezes i zosia podobno już nie kryją się z ta informacją i nawet nie widzą w tym większego problemu.chyba szybko id na emerytury więc mają gdzieś ludzi.

 

#99 2008-06-29 21:26:37

Ktoś

Member

Zarejestrowany: 2008-06-12
Posty: 15
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

Sorry ale będę brutalny,

to jest chyba jeden z jej (twojej przyjaciółki) pomysłów. Skoro posiadała taka wiedzę i "była" na spotkaniu to czemu się nią nie podzieliła w momencie jak tam byliśmy wszyscy?? Pomroczność jasna czy jakie licho - tak jej się zapomniało a teraz na forum to sobie pogada i myśli że jest wielka. Dodatkowo ja byłem na tym spotkaniu i powiem wam jedno - wynudziłem się jak nigdy ale cóż. Po tej nudzie przyszedł czas na konkrety i raczej nie wydaje mi się żebym ominął tak istotny element jak baterie słoneczne.

Na marginesie - baterie słoneczne przedstawione na rysunku dodanego przez Andrzeja służą jedynie do ogrzewania wody (http://www.roto.pl/img_upl/par_111.gif) a to raczej jest niepotrzebne w naszym bloku!!! Żeby zasilić cały budynek prądem to potrzeba duuuuuużej powierzchni do zamontowania baterii paneli słonecznych. A zresztą, jakby to było takie proste to cały kraj już by z tego korzystał - nikt z was o tym nie pomyślał?

Dodatkowa informacja która tym razem naprawdę pochodzi ze spotkania to bilans budowy na chwilę obecną - za Panią v-ce Prezes jest zerowy, co znaczy nie przewiduje się dopłat.

Mam nadzieje że temat baterii słonecznych przycichnie na jakiś czas - oby na zawsze.
Będziemy się nim martwić i denerwować jak coś takiego się wydarzy a nie szukajmy sobie problemów na siłę.

A jak chcecie dyskutować o przebiegu zebrania to proponuję następnym razem się tam wybrać a nie polegać na "pewnych" źródłach.

Pozdrawiam,
życzę miłego wieczoru

Być może w lipcu dostaniemy te klucze.

Jeśli wiara czyni cuda, to ja wierzę że się uda !!!!!!!!

Trochę optymizmu.

Offline

 

#100 2008-06-29 21:49:47

gość2

Gość

Re: termin odbioru mieszkań

Proponuje,sie pare osobom wyluzować,bo stres i ,,brutalne słowa,, niewiele tu zdziałąją.jesli społdzielnia nie ma do nas szaczunku to my miejmy gop chociaz troche do samych siebie.Jako bezstronny w tej waszej dyskusji,też byłem na spotkaniu i kwestia betarii slonecznych zostala delikatnie wtrącona ale nie było mowy o koszcie tej inwestycji,dlatego nikt z obecnych chyba nie reagował,jednak nie była to dla mnie żadna nowość bo słysząłem już o tym kilka dni temu jak dzwoniłem do spółdzielni.nie znam sie na tym i nie wiem ile to kosztuje,ani jak to sie robi ale na logike to trzeba by było to zamontować na dachu,albo na słupach wkoło budynku.może coś w tym jest ,że tak długo zwlekają z wykończeniem dachu

 

#101 2008-06-30 11:47:51

benia

Gość

Re: termin odbioru mieszkań

Wybaczcie. Ale chyba sobie jaja z nas robicie? Jakie baterie? Spółdzielnia dostała od nas pieniądze na wybudowanie budynku i przygotowanie go do odbioru. Jak już ktoś wspominał naszym zadaniem było jedynie terminowe wpłacanie pieniędzy!
Do niczego nie mamy obowiązku dopłacać.. a jak SM ma inne zdanie.. w sądzie na pewno spotka się z niejednym z zadowolonych 'mieszkańców'...

Pozdrawiam

 

#102 2008-06-30 15:30:41

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: termin odbioru mieszkań

Witamy.
Wlasnie wrocilismy z weekendu i patrzymy jak sie na forum "gotuje".
My tylko slowem podsumowania zebrania, ktore odbylo sie w piatek:
- Budowa jest w tym momencie na zerto jesli chodzi o doplaty, wiec jest dobrze.
- Jest problem z przylaczenim produ, bo jak sie tlumaczy spoldzielnia chciala dobrze, ale elektrownia sie nie wywiazuje z umowy (ile to potrwa to nikt nie wie)
- Byl problem z podłaczenim wody, ale został juz rozwiazany.
- Wykonawca ma naliczane odsetki karne od kwietnia.
- My nie mamy szans na zadne odsetki od spoldzielni za opoznienie, bo cytujac Pania Zosie "spoldzielnia to my wszyscy i nie mozemy sami od siebie zadac placenia kar".
- jutrzejsze wspolne udanie sie do elektrowni mialo, jak ktos wczesniej napisal, na celu sprawdzenie czy rzeczywiscie to elektrownia jest ta zła ,czy to nasza spoldzielnia czegos niedopilnowala.
- Oficjalnie nic o bateriach slonecznych nie bylo powiedziene, wiec temat uwazamy za niebyly.

PS Wlasnie dzwonilismy do spoldzielni zapytac o jutrzejszy wyjazd do elektrowni, ale prezes cos kreci, ze niby gdzies dzwonil i ze ta osoba co sie zajmuje nasza sprawa to pracuje do 15 i ze dzis mial do niej jechac i nie zdazyl, a jutro to on jeszcze nie wie.
Czy ktos moze nam powiedziec o co chodzi? Kurde.

K&J

Offline

 

#103 2008-06-30 15:45:15

MARCIN I AGATA

Gość

Re: termin odbioru mieszkań

Wtam wszystkich.Czytam już od kilkiu dni wasze wypowiedzi i apeluje abyście się nie nakręcali na te żałosne plotki o bateriach sorry Andzrej ale jak byłeś na zebraniu to chyba we własnym gronie ustalałeś temat baterii,bo ja pierwszy raz o tym słyszę, a na zebranu byłem do końca.Wszyscy jesteśmy już mocno podłamani i takie głupoty tylko niepotrzebnie robią na forum zamieszanie.Zauważyłem że osoby które z różnych powodów nie mogły być na zebraniu bardzo poważnie reagują na każdy wątek,dlatego z góry proszę szanujmy swoje nerwy i piszmy na poważne tematy.pozdrawiam wszystkich i przepraszam że tak zareagowałem.

 

#104 2008-06-30 19:46:17

Gocha

Member

Zarejestrowany: 2008-03-06
Posty: 56
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

o to chodzi ze ktos tu ściemnia.....  chciałabym zasugerowac ze jest to z pewnoscia  nasza spółdzielnia!!!!!!!!!!

Offline

 

#105 2008-06-30 22:39:45

prezes

New member

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 2
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

Oprócz baterii słonecznych proponuję zbudoawnie małej elektrowni jądrowej (na miejscu hałdy ziemi), postawieniu 3 wiatraków lub wybudowanie elektrowni wodnej na pobliskim strumieniu. Ludzie trochę powagi.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr