Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#106 2008-07-01 08:36:57

majk1

Gość

Re: termin odbioru mieszkań

ja proponuję wybudować schron przeciwatomowy, pas startowy dla F-16, centrum handlowe z parkingiem na 3.000 aut i salon samochodowy lexusa.

 

#107 2008-07-01 09:13:46

arteg

Member

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

majk1 napisał:

ja proponuję wybudować schron przeciwatomowy, pas startowy dla F-16, centrum handlowe z parkingiem na 3.000 aut i salon samochodowy lexusa.

Zapomniałeś jeszcze o lokalnym ośrodku lotów kosmicznych na potrzeby szybkiego przemieszczania się P. Zosi pomiędzy miejscem zamieszkania a centralą dowodzenia przy ul. Św. Jerzego. Naturalnym uzupełnieniem naszego budynku powinna być również niewielka, np. 200-metrowa platforma do skoków bungee razem z zapleczem odnowy biologicznej.

Offline

 

#108 2008-07-01 09:15:05

arteg

Member

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

Nie dodałem sprawy oczywistej, że te wszystki pomysły były głosowane na ostatnim zebraniu Spółdzielni, na którym był wujek, kolegi mojego kolegi, więc wszystko wiem z pierwszej ręki.

Offline

 

#109 2008-07-01 09:19:02

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

Małe sprostowanie do wypowiedzi K&J. Chodzi oczywiście o dawny Zakład Energetyczny teraz EnergiaPro na Trzebnickiej.
Po pierwsze we Wrocławiu nie ma elektrowni a elektrociepłownia. Po drugie elektrociepłownia zajmuje się tylko produkcją energii cieplnej i energii elektrycznej, a ich dystrybucją zajmuje się odpowiednio Fortum Wrocław S.A. (dawniej MPEC) i wspomniana EnergiaPro. I to te dwie instytucje zajmują się budową i utrzymaniem sieci przesyłowych a także wystawiają rachunki za energię elektryczną i cieplną, którą kupują od elektrociepłowni.
Przepraszam za wykład, ale jako osoba pracująca w szeroko pojętej "branży" jestem wyczulona na mieszanie pojęć.
Cała reszta tego co napisaliście się zgadza

Ja otrzymałam informację od pani Zosi, że jak powiedzieli w Zakładzie Energetycznym, że się do nich wybieramy w 170 osób, to jakiś dyrektor wszystko podpisał i wogle się strasznie dużo wydarzyło od piątku, i że prawdopodobnie zaraz puszczą prąd, bo to tylko kwestia wysłania człowieka, który naciśnie odpowiedni guziczek. No zobaczymy.
Czyli zupełnie co innego niż powiedział Wam prezes.
Strasznie to wszystko jest skomplikowane i nie wiadomo w co wierzyć.
My chcemy wierzyć w odbiór w pierwszej połowie lipca.
Czego i Wszystkim sąsiadom życzymy
pozdrawiam
Ola

Offline

 

#110 2008-07-01 09:42:54

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: termin odbioru mieszkań

Witamy.
Przepraszamy za brak elokwencji i za zbytnie spłycenie tematu Zakładu Energetycznego, ale mamy nadzieje, ze wszyscy wiedzieli o czym piszemy. Swoja droga informacje podane przez Was sa scisle i systematyzuja widzie na temat "pradu" we Wrocławiu:)
Wlasnie dzwonilismy do Agrometu i rzeczywiscie sprawa wyglada optymistycznie. Uslyszelismy od pani Zosi dokladnie to co Wy. Do konca dnia ma byc podpisany aneks do umowy i prad ma popłynąc na Wankowicza. Zobaczymy jutro.
Pozdrawiamy serdecznie
K&J

Offline

 

#111 2008-07-01 10:06:14

Łukasz Sylwia i Piotr

Gość

Re: termin odbioru mieszkań

Ok ja jako byly przewodniczący walnego zgromadzenia (nie wiem czemu walnego skoro nikt nikogo nie walił nigdzie, ale mało brakowało!) dziś udaje się do Centrali gdzie mam zamiar uzyskać informację o której idziemy do Energii Pro.... By przykuć się do biurka ichniego Prezesa.
Mam nadzieję że SM nic nie zmieniło i tak jak mówili na zebraniu nie wyjda puki nie bedzie prądu w gniazdkach.
Aż jestem ciekaw czy uzyskam potwierdzenie waszych informacji. Ciekawe czy również Akcja protestacyjna zostanie odwołana!!

Pozdrawiam

 

#112 2008-07-01 10:55:08

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

Czesc
Przede wszystkim przepraszam Kasie i Janusza jeśli poczuli się urażeni. Nie było to w nawet najmniejszym stopniu moją intencją.
Po drugie - zdaje sie ze akcja protestacyjna została odwołana. Przed sekunda rozmawiałam z SM i siedzą jak na szpilkach i czekają na fax aneksu, podpisanego przez energetykę. Pani sekretarka była bardzo uprzejma i obiecała zadzwonić do mnie jak tylko fax przyjdzie.
Po trzecie w poniedziałek mamy odbiór mieszkania. A część osób już w ten piątek. Czy to nikt z Was? Nikt się nie chwali tak radosnymi wieściami.
Łukasz, jeśli wybierasz sie do Centrali to poproś przede wszystkim, żeby Ci wszystko pokazali odnośnie nieszczęsnego prądu. Wiadomo, że na żywo to co innego niż przez telefon. Żądaj pokazania umowy i aneksu. Zresztą sam najlepiej wiesz co masz robić Powodzenia

Offline

 

#113 2008-07-01 11:37:28

Ktoś

Member

Zarejestrowany: 2008-06-12
Posty: 15
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

Cześć wam,
świetne informacje nam tu niesiecie . A możecie powiedzieć kto do was z tą radosną wiadomością dzwonił i kiedy? Ja wiem że to ma być w połowie miesiąca ale tak dokładnego dnia jak piątek czy poniedziałek to nie uświadczyłem. A może jeszcze godzinę znacie??

Dajcie nać co i jak bo ja z tej samej klatki tylko trochę wyżej .

Pozdrawiam

Offline

 

#114 2008-07-01 11:57:06

Pucio

New member

Zarejestrowany: 2008-06-10
Posty: 6
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

Dzekuje bardzo K&J oraz Olu&Pawle za powage na forum i podawanie rzeczowych informacji.

Ostatnie zebranie czlonow SM to pierwsze na ktorym nie bylismy i szczerze sie za to wine bo... wiedzialbym o czym naprawde byla mowa. Ja przebywam za granica a Zona poza Wroclawiem ma na glowie dzidziusia. Z tych powodow "forum" to obecnie jedna mozliwosc uzyskania informacji... a po zebraniu zastalem na forum zupelna degrengolade.

Rozumiem wszystkich i ich zdenerwowanie zwiazane z opoznieniami bo przecez sami jestesmy w takiej samej sytuacji i rowniez ponosimy dodatkowe koszty zwiazane z mieszkaniem "nie u siebie". Wiem, ze czesto atakujecie zarzad SM ale wymyslanie niestworzonych historii i w amoku zdenerwowania przejaskrawianie ich (czarne scenariusze braku pradu, dodatkowych kosztow paneli el., czy protestow pod budynkiem EnergiiPro...) nie wplywa najlepiej na NASZE (mieszkancow Wankowicza) nastroje i relacje pomiedzy NAMI i SM!!!
Jak juz bylo nie raz wspominane wiele osob i to nie tylko tych, ktorzy udzielaja sie na forum jest zrospaczonych zaistniala sytuacja i po naczytaniu sie podawanych NIESAMOWITYCH HISTORII jestem pewiemn, ze wydzwaniaja do SM z pretensjami. A po 30tu niemilych telefonach dzwonice WY i... Was tez spotyka niechec ze strony osob pracujacych w SM, wtedy Wy wiecej narzekacie i kolo sie zamyka.

Jesli urzytkownik o nazwie "prezes" to Prezes SM to nie dziwie sie jego reakcji (elektrownia atomowa to przyszlosc ) i zdenerwowaniu bo jesli czesc podawanych informacji to po prostu bajki wymyslane przez NAS MIESZKANCOW to wlasnie prezesa obciazaja najbardziej. A pomimo wszystkiego zlego nie powinismy zapominac (albo po prostu nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawy lub po prostu nie chcemy), ze SM to nie wykonawca i rowniez chca skonczyc budynek i od poczatku budowy Prezes wraz z cala ekipa SM stawili czola kilku problemom - jak brak materialow, potem ich rosnace ceny czy wspomnane niedawno podlaczenie wody.

Drodzy Sasiedzi, nadejdzie kiedys ten moment i wsyscy bedziemy sie cieszyc, czego wszystkim zycze. Wiem ze nie powino tak byc, mam tu na mysli cale te opoznienia i ciagle przekladanie terminw przez SM. Lepszym wyjsciem byloby chyba poinformwanie nas od razu, ze odbiory beda np: wrzesien 08 i oddanie nam mieszkan wczesniej. Pozwoliloby to choc troche zaplanowac mijajacy czas i oszczedzic nerwow ale tak sie nie stalo. Pamietajcie, ze nie tylko nas to spotyka bo sa ludzie, ktorzy zostali oszukani przez deweloperow i utracili majatek zycia lub zaplacili po 7tysPLN/m2 i czekaja jeszcze dluzej.
Prosze o odrobine optymimu dla znieczulenia calej reszty.

Zatem przepraszam za wywody nt. ogolne i prosze wszystkich jak chca robc zarty lub wprowadzac mylne informacje niech stworza WATEK o nazwie "ZARTY" i tam sie wpisuja bo juz naprawde nie wiem o czym byla mowa na zebraniu??? Pamietajmy, ze forum powstalo po to aby wymieniac sie zdobytymi informacjami i opiniami itp... a nie do wzniecania niepotrzebnej paniki, balaganu i poddenerwowania.

Jak ktos nie ma prawdziwej informacji to niech nic nie pisze a jak informacja jest lecz niepewna nalezy napisac, ze: prawdopodobnie.... , lub slyszalem, ze..., lub cos w tym stylu.

Kilka razy juz byly jakies plotki na forum i o ile pamietam JULPAW je rozwiali bo zadzwonili do zrodla i otrzymali rzeczowe informacje, ktorymi sie z nami wszystkimi podzielili. Tak to powinno dzialac i za co Im serdecznie dziekuje.

Jeszce raz dzekuje bardzo K&J oraz Olu&Pawle za powazne traktowanie NASZEJ sprawy

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Pucio

Offline

 

#115 2008-07-01 12:01:28

Pucio

New member

Zarejestrowany: 2008-06-10
Posty: 6
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

No widze ze pisanie zajelo mi zbyt dlugo bo... pojawily sie nowe wiadomosci.

Ciesze sie z wszystkich informacji i mam nadzieje ze wszystko bedzie zgodnie z zapowiedziami - oddania mieszkan, prad itp...

Pozdrawiam

Pucio

Offline

 

#116 2008-07-01 14:02:40

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

I ja Drodzy Sąsiedzi

też dziękuję bardzo za rzeczowe informacje Kasi&Januszowi oraz Oli&Pawłowi, Puciowi za wyciszanie atmosfejry:) i powiem, że rozmawiałam przed kilkoma minutami z panem prezesem Zawadzkim i z grubsza dowiedzialam się tego samego, co Wy: ze SM czeka na faks z wezwaniem do podpisania aneksu do umowy mdzy SM a EnergiąPro i że użył własnych kanałów do ruszenia sprawy. Jak dobrze pójdzie, to prąd powinien być w przeciągu 2 tygodni. Tak mi powiedział ten pan. I że SM naprawdę zrobiła wszystko, co miała, wysłała wszystkie papiery i projekty etc. a tamci robia problemy bo im się podobno przestało opłacać takie rozwiązanie, że inwestor sam robi przyłącza a tamci (energiapro) tylko odbierają i zwracają koszty za wykonawstwo. Bo przy wyborze wykonawcy w drodze przetargu więcej na tym zarabiają. Tak to mniej więcej zrozumiałam:).

A teraz MAM PYTANIE DO OLI&PAWłA- piszecie, że odbieracie mieszkanie w przyszłym tygodniu i ten prezes Zawadzki wspominał, że są osoby, które ze względu na kredyt wolą odebrać mieszkanie nawet bez prądu- co to daje? Jakie są z tego korzyści?


trzymajmy się dzielnie, będzie dobrze,

Ania&Tomek

Offline

 

#117 2008-07-01 14:12:04

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

Troszku mje literki duże wyszli ale nie będziecie miec przynajmniej problemu z czytaniem:)

Ania

Offline

 

#118 2008-07-01 23:30:11

Krale

Member

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

Dzięki Pucio. Fajnie że tak napisałeś.

Jeszcze trochę. Będzie dobrze.  Zróbmy potem razem jakiś grill. :-)

Offline

 

#119 2008-07-02 10:21:58

Gocha

Member

Zarejestrowany: 2008-03-06
Posty: 56
Punktów :   

Re: termin odbioru mieszkań

KONIECZNIE!!!!bedziemy mieli co świętować jak juz w koncu oddadza nam nasze mieszkanka

Offline

 

#120 2008-07-02 11:17:00

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: termin odbioru mieszkań

Wiadomosc z ostatniej chwili (zrodlo: Pani Sekretarka SM)

SM AGROMET MA ANEKS DO UMOWY!!!! Bedziemy mieli prad na Wankowicza.

Pozdrawiamy
K&J
PS Juz nie mozemy sie doczekac wielkiego wspolnego grilowania:)))))))))

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław