Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2009-09-14 21:51:50

carooll

Member

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 22
Punktów :   

ZEBRANIE W SPRAWIE BUDOWY ULICY TRAWOWEJ

Właśnie wróciłem z zebrania na Osiedlu Morelowym w sprawie budowy ulicy Trawowej.
Pomysł jak i papierkowa robota w tej sprawie (oraz "przyjemne rozmowy" z urzędnikami) powstał z inicjatywy ludzi z osiedla Morelowego, w tym przewonicząego rady osiedla Muchobór Wielki. Ze względu na fakt,iż miasto w najbliższych latach nie przewiduje we własnym zakresie wybudować nawierzchni asfaltowej na ul. Trawowej postanowili skorzystać z możliwości jej wybudowania w ramach Planu Inicjatyw Lokalnych, który zakłada, że 90%kosztów ponosi miasto a pozostałe 10% lokalna społeczność.
      Jak Panowie przedstawili, szacunkowy koszt tej budowy oscylowałby w granicach 2.5 miliona złotych, więc mieszkańcy musieliby zebrać 250 tyś. złotych aby ten program mógł wystartować.
Zakładając, że chęć wyłożenia własnych pieniędzy zadeklarowałoby 500 osób, składka wyniosłaby 500zł płatna w ratach. Oczywiście jeżeli liczba osób będzie większa ta składka automatycznie zmaleje.
Nadmieniam, iż na dzisiejsze zebranie stawiło się ponad 100 osób deklarujących chęć skorzystania z programu.

Jeżeli dobrze zrozumiałem do końca listopada powinien zostać złożony do UM w tej sprawie więć zapewne wkrótce, ktoś inicjatorów pomysłu pojawi się w Waszych mieszkaniach z zapytaniem czy wyrazicie zgodę na wyłożenie własnych pieniędzy i podpisanie się pod wnioskiem.
Jeżeli zostanie zebrana dostateczna ilość chętnych, budowa mogłaby ruszyć już w przyszłym roku.

Ja jestem tym zainteresowany, gdyż jazda Trawową to dla mnie KOSZMAR
POZDRAWIAM I ZACHĘCAM WSZYSTKICH SĄSIADÓW, KTÓRZY MAJĄ DOŚĆ "RAJDU PARYŻ-DAKAR" NA MUCHOBORZE WIELKIM, DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO TEJ INICJATYWY I POPARCIA WNIOSKU.

Offline

#2 2009-09-15 09:49:54

Ola

Gość

Re: ZEBRANIE W SPRAWIE BUDOWY ULICY TRAWOWEJ

Dzięki za sprawozdanie. Sama nie mogłam być na spotkaniu. Myślę, że warto wyłożyć te trochę kasy na drogę, a im więcej będzie chętnych tym taniej nas wyniesie. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, bo często kończy się na pustych deklaracjach.
Pozdrawiam

#3 2009-09-17 20:45:25

carooll

Member

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 22
Punktów :   

Re: ZEBRANIE W SPRAWIE BUDOWY ULICY TRAWOWEJ

Prawdopodobnie byłem jedyną osobą z naszego bloku na tym zebraniu, dlatego dzisiaj otrzymałem telefon od przewodniczącego rady osiedla z prośbą o pomoc w zebraniu podpisów mieszkańców naszego bloku pod deklaracją przystąpienia do programu Inicjatyw Lokalnych w sprawie budowy ulicy Trawowej. Jak pisałem wcześniej osoby które zechcą podpisać wniosek deklarują się zainwestować ok 500 złotych na wymienioną budowę.
Otrzymałem kopię pisma ze ZDIUM określającego szacunkowy koszt tej inwestycji, projekt wniosku w tej sprawie oraz deklaracje do zbierania podpisów.

Zapewne nie zdołam dotrzeć do wszystkich mieszkańców bloku dlatego osoby zainteresowane sprawą proszę o kontakt telefoniczny 663059085, osobisty 52/18, mail carooll30@wp.pl lub za pośrednictwem forum.

Byłbym również wdzięczny jeżeli ktoś miałby czas i ochotę pomóc mi w zbieraniu podpisów, zwracam się tutaj szczególnie do Oli, która jest zainteresowana tą inicjatywą.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o działalności Rady Osiedla w tej sprawie zapraszam na stronę www.muchoborwielki.pl     (zakładka drogi i komunikacja-Koszmar ul. Trawowej)
Pozdrawiam Karol

Offline

#4 2009-09-20 22:01:27

carooll

Member

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 22
Punktów :   

Re: ZEBRANIE W SPRAWIE BUDOWY ULICY TRAWOWEJ

Gorąco dziękuję tym z Państwa, którzy odpowiedzieli pozytywnie na moją wiadomość.
Jutro tj. 21 września postaram się odwiedzić część z Państwa celem zebrania podpisów.
Proszę o więcej pozytywnych zgłoszeń.
Pozdrawiam. Karol

Offline

#5 2009-09-24 17:37:34

carooll

Member

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 22
Punktów :   

Re: ZEBRANIE W SPRAWIE BUDOWY ULICY TRAWOWEJ

Do wczoraj, korzystając z 5 osób, ZEBRALIŚMY PONAD 250 PODPISÓW, przy czym wielu osób nie zastano w domach (na samym Morelowym ponad 100)
         Akcja zbierania podpisów trwa więc nadal. Przekonajcie swoich sąsiadów, że to dobry pomysł aby przyłączyć się do inicjatywy.

         W poniedziałek 28 września 2009 o godz. 20.00 odbędzie się kolejne zebranie w tej sprawie na Osiedlu Morelowym, zbiórka przy budce stróża przy ul. Trawowej, organizowane przez Radę Osiedla i Społeczny Komitet Budowy ul. Trawowej
ZAPRASZAM DO UDZIAŁU

Offline

#6 2009-10-05 21:21:41

carooll

Member

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 22
Punktów :   

Re: ZEBRANIE W SPRAWIE BUDOWY ULICY TRAWOWEJ

340 PODPISÓW i CAŁY CZAS PRZYBYWA - tyle zebraliśmy do dzisiaj tj 05 października do godz. 20.00
W Naszym bloku udało mi się zachęcić do inicjatywy 28 osób, jednak mam nadzieję, że znajdą się jeszcz chętni do przyłączenia się do akji.

Do akcji przyłączyło się nawet wiele lokalnych sklepów i firm, trwają rozmowy z bankiem, zbieranie podpisów trwa nadal, gdyż zgodnie z tym co Państwu przekazywałem WNIOSEK BĘZIE SKŁADANY KIEDY LICZBA DEKLARACJI WYNIESIE OKOŁO 500.
Na chwilę obecną pierwszy termin składania wniosku czyli 07.10.2009 r. zostaje odłożony do 30 listopada, nie składmy broni i zbieramy dalej podpisy.

Prosimy Państwa o pomoc rozmawiajcie o tym z sąsiadami i znajomymi przekonajcie ich, że warto mieszkać na cywilizowanym osiedlu. Jeżeli nie Macie czasu zadzwońcie do mnie, wyślijcie SMS lub mail, chętnie podejdę do Państwa mieszkania, zadałem sobie wiele trudu w tej sprawie więc poprowadzę ją do końca.
Karol 663059085 mail carooll30@wp.pl

Offline

#7 2009-10-11 20:50:35

carooll

Member

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 22
Punktów :   

Re: ZEBRANIE W SPRAWIE BUDOWY ULICY TRAWOWEJ

ZEBRANO PONAD 360 PODPISÓW
KOLEJNE ZEBRANIE W SPRAWIE BUDOWY UL.TRAWOWEJ W PONIEDZIAŁEK 12 PAŹDZIERNIKA GODZ. 20.00 PRZY OSIEDLU MORELOWYM.

Komitet społeczny i Rada Osiela posiada wiele nowych bardzo istotnych informacji
ZACHĘCAM DO UDZIAŁU W ZEBRANIU

Offline

#8 2009-10-24 14:24:59

carooll

Member

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 22
Punktów :   

Re: ZEBRANIE W SPRAWIE BUDOWY ULICY TRAWOWEJ

ZEBRANO 406 PODPISÓW

Pomimo, iż nie zebrano jeszcze 500 podpisów Społeczny Komitet Budowy ul. Trawowej złożył wniosek o jej budowę w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych do Urzędu Miasta. W odpowiedzi Miasto przesłało pismo z POZYTYWNYM ROZPATRZENIEM WNIOSKU.
Odpowiedź ta zawiera pierwszy główny  warunek realizacji inwestycji tj:
- do 11 listopada zebrać 100.000 złotych na sporzązenie projektu i dokumentacji budowy

Ponadto ważną informają jest iż musimy ponieść 10% kosztów inwestycji NETTO, natomiast szacunkowy koszt budowy drogi 2.500.000 złotych jest kwotą BRUTTO.

Zbieranie podpisów trwa nadal, natomiast 26 października o godz. 20.00 na Osiedlu Morelowym odbędzie się kolejne spotkanie, wtedy poznacie Państwo więcej szczegółów głównie na temat sposobu zbierania pieniędzy .
ZAPRASZAM NA SPOTKANIE.

Chętnych do przystąpienia do Inicjatywy zapraszam do podpisania deklaracji.

Offline

#9 2009-10-28 20:37:50

carooll

Member

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 22
Punktów :   

Re: ZEBRANIE W SPRAWIE BUDOWY ULICY TRAWOWEJ

Na dzień 26 października ZEBRANO 412 PODPISÓW i zbieranie trwa nadal.

Na zebraniu zapadła decyzja o rozpoczęciu wpłacania pieniędzy na konto budowy drogi. Wszelkie szczegółowe informacje na temat kwoty, sposobu wpłaty oraz numeru konta znajdziecie Państwo na ulotkach, które znzlazły się w skrzynkach na listy.
Znajduje się tam również pismo dotyczące akceptacji  Inicjatywy ze strony miasta - zachęcam do zapoznania się.

Ważne jest aby przystąpić do dokonywania wpłat z podaniem szczegółowego tytułu wpłaty, który powinien zawierać wpis:

Program Inicjatyw Lokalnych (PIL) TRAWOWA
Imię i Nazwisko
adres osoby wpłacającej

Aby mieć rozeznanie w ilości wpływów proszeni są Państwo o dostarczenie kopi dowodu wpłaty w jeden z podanych na ulote sposobów lub jeżeli ktoś ma żyzenie proszę włożyć kopię do mojej skrzynki pocztowej nr 52/18

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław