Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2008-02-08 12:53:16

Paweł

Gość

Pkt. 9 w umowie :( - dodatkowe koszty

Mam pytanie do wszystkich forumowiczów którzy wiedzą coś na poniższy temat.

Jestem dość mocno zainteresowany odkupieniem mieskania 2-poziomowego od obecnej właścicielki, zastanawia mnie jedno...
Czy w związku z 6 mies. "obsuwą" spółdzielnia w nawiązaniu do pkt. 9 umowy nie "zechce" obciążyć nas (na razie Was) ewentualnymi kosztami związanymi z tymże opóźnieniem.

Próbowałem dowiedzieć się coś na ten temat w SM Agromet, ale chyba nawet z kilogramem podwawaelskiej i bukietem wręczonego na kolanach można co najwyżej odegrać małą rolę w prywatnym remake'u Alternatyw 4 lub Misia (zresztą być może sami jeszcze tego nie wiedzą).

Słownik rozmowy;
... nie wiem (...czytaj nie zawracaj pan tyłka)
... do widzenia (...o boże w końcu się odczepił)

Pozdrawiam wszystkich folrumowiczów i życzę szybkiego i bezbolesnego oddania Waszych "4 kątów"

Paweł

#2 2008-02-08 16:54:06

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Pkt. 9 w umowie :( - dodatkowe koszty

Witamy.
I tak i nie.
Problem w tym, ze nie znamy dokladnie umow miedzy spoldzielnia a inwestorem zastepczym, ale wydaje sie nam, ze spoldzielnia zabezpieczyla swoj interes i odpowiednio je napisala.
To co wiemy od Pani Anety z budowy (pełnomocnik inwestora zastepczego), ze nie bedzie zadnych doplat do materialow, choc ceny w zeszlym roku szalały. Wynika to wlasnie z umowy z kolejnym podwykonawca, w ktorej jest zawarta stala cena bez wzgledu na to co sie dzieje na rynku.
Pani Aneta w przeciwienstwie do ludzi ze spoldzielni jest konkretna osoba i raczej nalezy jej wierzyc. Jesli te koszta odpadaja, to raczej zadnych innych wiekszych doplat nie nalzey sie spodziewac.
Pozdrawiamy byc moze przyszlego sasiada
PS. Twoj komentarz dot. obslugi klienta w SM jest doskonaly:)
K&J

Offline

#3 2008-02-26 22:01:57

Arteg

Gość

Re: Pkt. 9 w umowie :( - dodatkowe koszty

Witam,
właśnie przymierzam się do odkupienia mieszkania w Waszym budynku i jestem zaniepokojony zarówno pkt. 9 jak i pkt. 6 w par. 4 umowy. Jeden i drugi wyraźnie wskazuje na możliwość skorygowania ceny o różnicę między przewidywanym a rzeczywistym kosztem budowy. Tym bardziej, że wg umowy ceny kalkulowane były w drugim kwartale 2006 r., a od tego czasu koszty w budownictwie skoczyły radykalnie. Stąd też moje pytanie, bo widzę, że na forum raczej panuje spokój w tym temacie. Czy oprócz słów Pani Anety macie jakieś inne, np. pisemne od spółdzielni, potwierdzenie, że przy odbiorze mieszkań nie pojawią się dodatkowe koszty?

#4 2008-05-19 20:53:04

Aga i Adek

Member

Zarejestrowany: 2008-05-18
Posty: 14
Punktów :   

Re: Pkt. 9 w umowie :( - dodatkowe koszty

Ja również w tym samym temacie ; ) Czy już wiadomo coś w sprawie tych ewentualnych korekt ? Będę wdzięczna za info, pozdrawiam

Offline

#5 2008-05-19 22:01:25

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Pkt. 9 w umowie :( - dodatkowe koszty

Dodatkowe koszty jesli beda to dopiero po rozliczeniu budowy, czyli tak pod koniec roku i chyba dopiero wtedy dowiemy sie czy i ile jestesmy "w plecy" jesli wogole. Wtedy tez bedzie wiadomo ile dostaniemy zwrotu za ewentualne rezygnacje z elementow wyposazenia tj. drzwi czy kuchnni do zabudowy.
Pozdrowka
K&J

Offline

#6 2008-05-20 20:05:17

Aga i Adek

Member

Zarejestrowany: 2008-05-18
Posty: 14
Punktów :   

Re: Pkt. 9 w umowie :( - dodatkowe koszty

A czy ktoś orientuje się jakiego rzędu kosztami mogą nas dodatkowo obciążyć ? (chociaż mam nadzieję oczywiście, że tego nie zrobią )

Offline

#7 2008-06-24 18:31:31

krzysiania

Gość

Re: Pkt. 9 w umowie :( - dodatkowe koszty

Witam Państwa,
właśnie mam podobny problem, rozważam zakup mieszkania w SM AGROMET i boimy się tego zapisu o możliwej korekcie ceny.
Czy ktoś już doswiadczył takiego rozliczenia i.lub ma informajce jak to odbyło sie na poprzednich inwestycjach tej spółdzielni?

i do tego jeszcze takie pytanie: czy orientowaliście się jak wygląda płynność i wypłacalność tej spółdzielni?

z góry dzieki za każda informacje.
krzysiek

#8 2008-07-13 20:34:40

Monika i Wojtek

New member

Zarejestrowany: 2008-04-01
Posty: 5
Punktów :   

Re: Pkt. 9 w umowie :( - dodatkowe koszty

umowa  nie jest ani zła ani dobra...tak naprawdę można się przyczepić do wszystkiego i do niczego równocześnie. Są to zapisy pod spółdzielnię...dlatego nie ma wyznaczonego np. terminu odbioru budynku (zapis brzmi "przewidywany termin"), druga rzecz to w  takich umowach bardzo często umieszcza się  zapis o "dodatkowych kosztach"  - jest to tzw. aneks do umowy.  To tak jakbyście budowali dom - trudno jest przewidzieć całkowite koszty budowy. Ale dobra wiadomość...z końcem czerwca nie przewidywano takowych aneksów do umowy:) A dopłata w innych spółdzielniach , z tego co rozmawiałam ze znajomymi to naprawdę różne kwoty...do 1500 - 4500 zł.

Offline

#9 2008-07-18 10:14:56

Aga i Adek 101

Gość

Re: Pkt. 9 w umowie :( - dodatkowe koszty

Za co ta dopłata???  Za te czekanie, za te nerwy? Ludzie jest nas tu trochę zróbmy jakiś BUNT !!!

#10 2009-11-29 18:44:56

cisoboy

Member

Zarejestrowany: 2009-11-29
Posty: 59
Punktów :   

Re: Pkt. 9 w umowie :( - dodatkowe koszty

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr